fbpx
Valikko Sulje

Sitoutunut ja osaava henkilökunta

Kuljetus ja muutto O. Jylhä Oy:n henkilökuntaan kuuluu tällä hetkellä noin 110 motivoitunutta kuljetusalan ammattilaista. Pyrimme toimintamme jatkuvaan kehittämiseen asiakkailta saadun palautteen perusteella, sekä avoimella tiedonkululla ja henkilökunnan kouluttamisella.

Kuljetushenkilöstömme on saanut omavalvontasuunnitelman mukaisen koulutuksen ja ohjeistuksen elintarvikkeiden kuljettamiseen ja kuljettajilla on voimassa olevat hygieniapassit.

Henkilökunta

Jyväskylän terminaali

Puh. (014) 338 1500

 

Tuonti ja ulkomaan liikenteen päivystys

Puh. +358 400 952 929    24/7
planning@transport-jylha.fi

 

Pekka Jylhä

Toimitusjohtaja, yrittäjä
pekka.jylha@transport-jylha.fi
Puh. +358 400 542 788

 

Riikka Telin

kuljetustarjoukset, luotonvalvonta, kehitysprojektit
riikka@transport-jylha.fi
Puh. +358 400 277 040

 

Reetta Jylhä

markkinointi, kehitysprojektit
reetta.jylha@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 328 2966

 


Ajojärjestelijät

Tommi Jylhä

ajojärjestelijä (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
tommi@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 050 8915

 

Kim Anttilainen

ajojärjestelijä (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
kim.anttilainen@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 797 9379

 

Antti Välikangas

ajojärjestelijä (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
antti.valikangas@transport-jylha.fi
Puh. +358 40 761 2643

 

Mikko Saari

ajojärjestelijä  (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
mikko.saari@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 016 5191

 

Mika Pilke

ajojärjestelijä (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
mika.pilke@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 016 5523

 

Anssi Koskinen

ajojärjestelijä (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
anssi.koskinen@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 901 2288

 

Aleksi Sahlberg

ajojärjestelijä (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
aleksi.sahlberg@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 901 2289

 


Asiakaspalvelu

Katrin Rintamäki

asiakaspalvelu (Hollanti, Saksa, Belgia, Espanja, Tanska)
katrin.rintamaki@transport-jylha.fi
Puh. +358 440 165 508

 

Anssi Mäenpää

rullakkohallinta ja -palautukset
anssi@transport-jylha.fi
Puh. +358 40 583 0745

 

Isa-Riina Mäkinen

laskutus, asiakaspalvelu
isa.makinen@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 769 6677

 

Netta Lämsä

laskutus, asiakaspalvelu, rullakkohallinta
netta.lamsa@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 0165507

 

Anu Poikolainen

reskontra, muuttolaskutus, luotonvalvonta
anu.poikolainen@transport-jylha.fi
Puh. +358 400 636 071

 

Pasi Kaikkonen

kirjanpito, palkkahallinto, työterveys
pasi.kaikkonen@transport-jylha.fi
Puh. +358 40 718 6826

 


Muutot:

Jarkko Jylhä

muuttokoordinaattori / muutot
pakkaustarvikkeet, muuttojen reklamaatiot
jarkko.jylha@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 760 5529

 

Eino Puranen

muuttokoordinaattori / muutot, varastointi
eino.puranen@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 769 5555

 

Anssi Nyman

muuttokoordinaattori / muutot, varastointi
anssi.nyman@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 741 1519

Vuosaari, Helsingin terminaali

  • Kotimaan liikenne
  • Vientiliikenne
  • Kotimaan toimitukset
  • Päivystys

Puh. 044 7651111  24/7

 

Jarno Ollikainen

terminaalipäällikkö, vientiliikenne, kotimaan liikenne
Puh. +358 44 769 5566
jarno@transport-jylha.fi

 

Henri Martinsen

vientiliikenne, kotimaan liikenne
Puh. +358 44 9016439
henri.martinsen@transport-jylha.fi

 

Jyri Lankinen

vientiliikenne, kotimaan liikenne
jyri@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 769 5510

 

Elina Santasalo

vientiliikenne, kotimaan liikenne
elina.santasalo@transport-jylha.fi
Puh. +358 40 4564630

 

Nadine Wennström

asiakaspalvelu; vientiliikenne, kotimaan liikenne
nadine.wennstrom@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 7979376

 

Roni Lehto

terminaalityönjohtaja, Vuosaari
roni.lehto@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 0303444

 

Risto Leppälä

Art Logistics, varastointi Vuosaari
risto.leppala@transport-jylha.fi
Puh. +358 40 536 3344

 

Tapio Puranen

Kaluston kunnossapito
tapio.puranen@transport-jylha.fi
Puh. +358 40 5580174

 

Päivi Hämäläinen

paivi@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 7695503

 

Tony Salo

tony.salo@transport-jylha.fi
Puh. +358 440 165492

 


Kücknitz, Lyypekin  terminaali

 

Joni Erkkilä

joni.erkkila@transport-jylha.fi
Puh. +358 44 7697777 tai +4915737930917